Hakkimda

Kısaca:
89’da bir Eylül akşamı Ankara’da doğdum. İlk öğrenime Dr. Reşit Galip İlköğretim Okulu’nda başlayıp, TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu’nda devam ettim.

İlk ve orta öğrenimimi burada tamamlamamın ardından eğitimimi Ankara Atatürk Anadolu Lisei’sinde sürdürdüm. Lise eğitimimin sınrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’ne girmeye hak kazandım.

Lisans eğitimimin yanısıra, Mekatronik Yandal Programı kapsamında Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği departmanlarından aldığım derslerlerle Kontrol ve Mekatronik üzerine yoğunlaştım. Aynı zamanda, ODTÜ’deki eğitim hayatım süresince çeşitli mesleki ve sosyal topluluklara katıldım ve aktif olarak görev aldım.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki lisans programımı tamamlamamın ardından, halihazırda lisansüstü çalışmalarıma ABD’de Michigan State University’de devam etmekteyim.

İlgi alanlarım: Stochastic Modeling, Stochastic Control, Optimization, Dynamic/Adaptive Control ve Controls of Mobile Devices üzerinedir.

Bunların yanısıra küçük yaşlardan beri Müzik ve amatör olarak Meteoroloji/Hava Tahmini ile ilgilenmekteyim.

Online popüler bilim sitesi havadelisi.com’da editör olarak görev almaktayım.