Neler Oluyor?

Neden eskisi kadar sık yazamıyorum?

1- En büyük neden zamansızlığım.

a) Geçen dönem başladığım ve bu dönem de devam ettiğim eğitmenlik görevim sıradışı. ABD’ye mühendislik doktorası için gelen birçok kişi bunu deneyimlemeden mezun oluyorken, master sırasında bunu deneyimlemiş olmamı büyük bir şans olarak görüyorum. Bu sebeple uzun uzun anlatılmayı hakediyor aslında ama bir o kadar da zamanımı alıyor.

Özetle: Bu dönem Matematik Departmanı’nın dışarıdan aldığı tek asistan olmak ise gerçekten gurur verici. İşin içinde biraz şans, bolca çaba var.

b) Düzenli ve yoğun olarak spor yapıyorum. Hayatımla ilgili en büyük değişimlerden biri de bu sanırım. Çok ciddi zamanımı almakta, o sebeple zamansızlık altında incelemek istedim. Yediklerime üst düzey önem gösteriyorum. Sanırım şu anda yemek kültürümün en sağlıksız ayağı aldığım destek ürünler, ki onları da az sayıda ve verimli tutmaya çabalıyorum. (Evet destek ürün kullanacak yoğunlukta spor yapmaktayım)

c) Tembellik ve zamanı verimsiz kullanma. Bunun bir açıklaması yok. Bolca hiçbir şey yapasım gelmiyor. Konuştuğum çoğu kişi de aynı şeyden şikayetçi. Belki de normal olan budur, insan daha verimli kullanabileceği zamanları olduğunu bilse de bilinçaltı bazen işleri ağırdan almak istiyordur. Bilemiyorum. Ama canımı sıkmıyor değil.

2- İnsan yaşadığı yere alışmaya başladıkça artık oraya bir turist gibi bakamıyor. Turist gibi bakamadıkça da anlatabilecekleri azalıyor.

a)Küçük bir şehirde yaşamanın verdiği tekdüzelik var.  Çok fazla fotoğraf çekme ve yeni şeyler gözlemleme olasılığı olmuyor.

b)Bazı şeyleri anlatmaya fırsat bulamadan kanıksamış hale geliyorsun ve anlatmayı unutuyorsun.

Neler oldu?

a) Aralık‘ta Türkiye‘ye gittim geldim.

b) Yukarıda yazdığım gibi 2. dönem için de asistanlık aldım. Hala iş arayışındayım ve benim açımdan stresli ilerlemekte. İş bulamama ihtimaline karşı mezuniyeti 1 dönem erteleyip zaman kazanmayı planlamaktayım.

c) Hayatımda gördüğüm en büyük kar ve soğuk dalgasını yaşadım. Hissedilen sıcaklığın -42‘ye düştüğü, camların içeriden buz tuttuğu, 60 cm kar bırakan bir fırtınaydı. Okulum 150 yıllık tarihinde 6. defa kar ve soğuk tatili yaptı. Etrafta oluşan metrelik kar yığınlarının içine açılan yollardan yürüdük günlerce ve hala bazı yerlerde 3-5 metrelik kar yığınları var.

d) Bölüm derslerimin yanısıra zevk için Data Mining ve Large Scale Data Analysis dersi alıyorum.

Plan?

İş arayışına devam. Aslında pek bir şey yaptığım da yok maalesef. Moralimi yüksek tutarak,  kendimi  zamanı iyi kullanmaya ikna etmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s