Okuldan Eve Sonbahar Yolculuğu

Aslında yazacak çok şey birikti. Biraz zamansızlık biraz da tembellikten dolayı yazamıyorum. Yazın yaşanan Gezi olayları sebebiyle yazmaya ara vermiştim ki tam o sırada gittiğim elektronik müzik festivali ile ilgili birçok görsel ve not paylaşmayı düşünüyordum. Sağlık olsun.

Önemli notları aktarayım, umarım tembelliği brırakır bu konular hakkında daha detaylı bir yazı yazarım.

Bu senenin sonunda Master’ımı alıp mezun olmaya karar verdim. Dolayısıyla iş ve başka okul/program arayışlarındayım.

Bu sene bölümde asistanlık yapmak yerine Matematik Bölümünde Eğitmen oldum. Yani resmen ders veriyorum. MTH 124 kodlu Survey of Calculus dersini tam 2 section’a her hafta 6 saat civarı bir süre anlatıyorum. Her hafta 80 kişinin önünde 6 saat ders anlatmak, iletişim kurmak, sohbet etmek, derse odaklanmalarını sağlamaya çalışmak ve tüm bunları anadilin dışında yapmak geldiğimden beri yaşadığım en enteresan deneyim olabilir. Başlı başına uzun uzun yazmam gereken bir konu aslında bu. Yaptığın espiriye gülünmemesi, derste uyuyan öğrenciler, ders bitmeden eşyalarını toplamaya başlayan hatta yüksek sesle oflayıp puflayanların yarattığı baskı altında konuları açık bir şekilde tamamlıyor olmanın gerekliliği, bilgini aktarıp aktaramadığından emin olamama, dikkati dağılanların dikkatini toparlamaya çalışma ciddi anlamda zor bir iş.

Daha önce söylemiştim araba aldım. Hayatımı tahminlerin ötesinde rahatlattı. Gerçi bisikleti bırakmış olmam kötü oldu ama bu konfor için değer.

Sonbahar renkleri etrafı sarmaya başladı, gerçi bu sene geçen seneye göre biraz daha ılık geçmesinden dolayı sarı turuncu ve kırmızılar da ellerini biraz yavaş tutuyorlar.

Müzik veya fotoğraf paylaşmak yerine eve dönüşümün videosunu çektim. Kamerayı sabitleyemediğim için biraz sarsıntılar olsa da yolculuğu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s